Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Pre tehotné Ženské problémy Pre stažilky Ako otehotnieť Domov
Láska z billboardu
Vstup pre odbornú verejnosťVstup pre odbornú verejnosť

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

21.4.2014, Vyrážky
Dobrý deň,..začala som brať antikoncepciu 4tí den ale od prvého dna sa mi po tele robia také zvláštne vyrážky ako opuchy od komára alebbo niečo podobné...myslíte si že to časom zmyzne alebo čo ? dakujem

Odpoveď lekára:
doporučujem vám uz v uvedenej antikoncepcii nepokračovať.

19.4.2014, HAK
Dobrý deň pán doktor, beriem antikoncepciu daylette o 20:00 kazdy den, dnes som zabudla a som si ju brala až o polnoci, ale o 22:00 som mala nechraneny pohlavny styk, som chránená? Dakujem

Odpoveď lekára:
ste chránená,všetko je v poriadku.pokračujte v obvyklom užívaní hak dalej.nič sa nestane,ked danu tbl zoberiete do 12 hod od obvyklého času užívania.stale ste chránená.

18.4.2014, meškanie
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, že či mi môže meškať menštruácia z bakreriálnej vaginózy - teda, ešte si len myslím, že to je, pretože príznaky nato mám. A ešte prednedávnom som dobrala tabletky Aflamil, može to byť z toho?

Odpoveď lekára:
menštruácia vám určite z predpokladanej vaginozy nemešká ani z aflamilu - iný príznak meškania menštruácie nepoznáte???čo tak spraviť si tehotenský test?

18.4.2014, meškanie
Dobrý den, menzes mi mešká týžden, test je negatívny..môžem to považovat za spolahlivý výsledok? (navyše-praktizujeme prerušovaný styk :)

Odpoveď lekára:
myslím si,že ak je test pri týžden meškajúcej menštruácii negat,tehotná by ste nemali byť.ak nepríde menštruácia do týždna doporučujem vám návštevu gynekologa

18.4.2014, Akne
Dobrý deň. Beriem prvý mesiac HAK Zoely. Zatiaľ všetko v poriadku, žiadna depresia, prírastok hmotnosti skôr naopak, ani bolesti okrem AKNE s ktorým mám problémy od puberty. Mám nejaký čas počkať alebo prejsť na inú HAK. Ďakujem.

Odpoveď lekára:
uvedená značka nie je ideálna ak máte akné,doporučujem vám preto zmenu preparátu na taký,ktorý obsahuje hormon,proti tvoreniu akné napr Dienorette.

18.4.2014, tehoten. a menzes
Dobry den, chcem sa spytat, ci je pravda, ked zena otehotnie(ma nechraneny styk) tyzden pred ocakavanou menstruaciou, ze ju este aj tak dostane(normalnu a silnu) a potom az tu dalsiu nedostane. je to pravda??

Odpoveď lekára:
ak žena otehotnie,menštruáciu už nedostane....

18.4.2014, antikoncepcia
Dobrý deň chcem ss spýtať beriem ant zoely druhy mesiac od prvého dňa menzesu ked dom začala brať na 0 tbl sme mali nechraneny styk z muzom jednu tabl potom som vzala neskor ale nebolo to ani po 12 hofinach ďalšie som brala uz normálnom čase 23 tabl som stratila vzala dom hneď 24 na 27 dom dostala veľmi slabí menzes zo spinenim a potom dim väčšinou lrn spinila sem tam krv adi 3 dni teraz beriem druhé balenie pri 11 tabl má pobolievalo brucho ako pred menzes a dnes berirm 14 a brucho pobolieva stale nursom nafúknutá ani prsia má nebolia co to znamena nestretla som sa este stym mám dve deti a mala som úplne iné priznaky tehu

Odpoveď lekára:
v prvých dvoch mesiacoch užívania hak su špinenie a bolesti v podbrušku možné,pokračujte dalej v užívaní hak,ak budú špinenie a bolesti pretrvávať,zmente- značku antikoncepcie trebars na dienorette. ináč ste mi dali zabrať kým som to akože pochopil-teda tú vašu otázku....

17.4.2014, antikoncepcia
Dobry den menstruaciu som mala na posledi 1.3.tehotensky tes som si robila 30.3 a bol negativny. vsetko bolo v poriadku ale pred troma dnami ma zacali bolet bradavki a su stale postavene.aboli ma podbrušok a mam tlaki a nafuknute brucho. mohli bi ste mi poradit. dakujem

Odpoveď lekára:
ak bol test negat,tehotná by ste nemali byť,zrejme sa jedná o prichádzajúcu menštruáciu.ak by však neprišla do týždna tehotenský test si zopakujte.

17.4.2014, Prechod na inú HAK
Dobrý deň, prešla som zo Softine na Lunyttu tak, že som doužívala Softine a po 7-dňovej prestávke som na 8. deň zobrala 1. tabletku Lunytty. Bola som chránená nepretržite, t. j. aj počas prestávky aj od 1. tabletky Lunytty? Po užití 1. blistra Lunytty, som hneď 1. oddychový deň začala slabo špiniť, čo trvalo 3 dni. Aj počas užívania Softine som nemala klasické krvácanie, ale len špinenie, avšak až na 3-4 oddychový deň. Je Lunytta spoľahlivá, nemusím sa obávať?

Odpoveď lekára:
- boli ste chránená stále,teda nepretržite špinenie počas oddychového týždna je uplne v pohode,lunytta je špičkové kontraceptivum-správna volba.budete spokojná

16.4.2014, čo sa stane, ak HAK vysadím a znova začnem brať
Dobrý deň. Začala som s užívaním HAK AIDEE a beriem ju 5. deň. Nikdy pred tým som antikoncepciu ešte nebrala. Po užití tabletky cítim dosť nepríjemnú bolesť v krížoch a zvraciam. Preto by som sa chcela spýtať či mám čo najskôr navštíviť môjho gynekológa a požiadať, aby mi ju zmenil alebo či je možné antikoncepciu aspoň na mesiac vysadiť a potom si ju dať zase predpísať? Ak teda tá druhá možnosť by bola možná. Ďakujem

Odpoveď lekára:
v začiatkoch užívania hak možu byt nežiadúce účinky-aj také ako uvádzate.zvyčajne však po dalšom užívaní tieto príznaky prestanú,takže skúste ešte s vysadením antikoncepcie vydržať pár dní,ak budú uvedené problémy pretrvávať,potom vysadte danú značku a v nasledujúcom cykle už pokračujte so snačkou novou-trebár Karhla.

predošlá strana

ďalšia strana


Domov | Čo Vás zaujíma? | LejdyKlub BejbyKlub | Súťažte s nami | Naše poradne
(c) 2010 LadeePharma Slovakia, s.r.o., All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť LadeePharma Slovakia, s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava,
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B