Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Pre tehotné Ženské problémy Pre stažilky Ako otehotnieť Domov
Láska z billboardu
Vstup pre odbornú verejnosťVstup pre odbornú verejnosť

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

21.7.2014, K zabudnuta tabletka Maitalon
Doplňujem - zabudnuta tabletka bola tretia ku koncu blistra, teda stači dobrať a prestávka alebo radšej pokračovať v novom blistri?

Odpoveď lekára:
doberte a spravte si prestávku,ak by ste však začali krvácať,v užívaní hak nepokračujte a spravte si prestávku.

21.7.2014, Očkovanie
Dobrý deň pán doktor, včera ma pohryzol pes a lekár ma chce dnes zaočkovať proti tetanu, znižuje to účinok HAK Daylette?Dakujem

Odpoveď lekára:
neznižuje len nech vás zaočkuje prajem vám skoré uzdravenie

21.7.2014, Zabudnutá tabletka Maitalon
Dobrý deň prajem, uživam HAK Maitalon, o 10:00 hodine. Dnes rano o 8:00 som zistila že som včera neužila tabletku. Hneď som zobrala a aj o 10:00 ako pravidelne. Zajtra mam poslednu tabletku, mam pokračovať v ďalšom blistri bez prestavky? je potrebne sa ešte nejako chraniť? pohlavny styk som nemala. ďakujem za skoru odpoveď, Iveta

Odpoveď lekára:
kedže sa jednalo o poslednú tbl,všetko je v poriadku,chrániť sa nemusíte,pokračujte v obvyklom užívaní hak dalej-čiže s možnou prestávkou.

20.7.2014, Hak
Dobrý deň, pán doktor chcem sa opýtať ked mám lieky začať brať 22. Ale zoberiem az 24. Poobede lebo vtedy sa vrátim z dovolenky , a zoberiem HAK za 22. Aj za 23. A 24. Budem chránená? Dakujem.

Odpoveď lekára:
začnite užívat hak normálne toho 24 keed sa vrátite z dovolenky chránte sa týžden

20.7.2014, Hak
Dobrý deň, pán doktor chcem sa opýtať ked mám lieky začať brať 22. Ale zoberiem az 24. Poobede lebo vtedy sa vrátim z dovolenky , a zoberiem HAK za 22. Aj za 23. A 24. Budem chránená? Dakujem.

Odpoveď lekára:
zodpovedané

20.7.2014, Užívanie Hak
Dobrý deň, chcem sa spýtať či vadí ak antikoncepciu užívam vždy večer ale nie uplne v tu istu hodinu. proste vždy pred spánkom si dám tabletku. A ešte jedna otázka užívam Hak už 2 a pol roka tento blister som nevynechala ani jednu tabletku užila som všetky zostáva mi už len 5 tabletiek. A včera som mala s priatelom pohlavný styk a je možnosť že sa trocha ejakulátu dostalo do mňa nebol si istý. Je možnosť otehotnenia? ďakujem za odpoveď.

Odpoveď lekára:
vôbec to nevadí tbl sa nemusí užívať vzdy v tú určenú hodinu stačí,ak ju užijete do 12 hodín od obvyklého času užitia. tej druhej časti otázky dosť dobre nerozumiem....do vás sa pri užívaní antikoncepcie môže dostať aj za vedro ejakulátu a neotehotniete-ved predsa užívate antikoncepciu čo vy na to??????

18.7.2014, slaba menstruacia
Dobry den, uzivam HAK Zenadea. Po prvom baleni sa menstruacia dostavila bez problemov. Dobrala som aj druhe balenie a mam krvacanie ale velmi velmi slabe. Nieco ako spinenie. V tejto 7-dnovej pauze mi doktorka predpisala diclofenac duo pharma swiss na ine problemy ( bolest klbu) a dolgit krem.Mozu tieto lieky nejako ovplyvnovat menstruaciu? Dakujem.

Odpoveď lekára:
uvedené lieky neznižujú účinok hak-je to teda všetko v poriadku.len sa liečte a popritom sexujte---to vám možno pomôže viac,ako ten swiss....

17.7.2014, probiotika a HAK
Dobrý deň, mozem uzivat probiotika,ak uzivam HAK? neznizi sa ucinok? 2x denne 1 tableta probiotik, je to ok?

Odpoveď lekára:
probiotiká neznižujú účinok hak.

17.7.2014, Zabudnute tabletky
Dobry den stalo sa mi to, ze 13. a 14. tabletku som zabudla uzit a mala vtedy pohlavny styk. Asi 4 dni na to mi zacalo spinenie, ktore trva uz 3. den. Chcela by som sa spytat, ci je moznost ze som tehotna.

Odpoveď lekára:
tá možnosť otehotnenia je pri tom špinení velmi malá.

17.7.2014, Azalia
Dobrý deň pán doktor, chcem sa Vás opýtať na túto HAK. Beriem ju ešte len prvý týždeň, ale neviem, či som urobila dobre. Čo čítam skúsenosti uživateliek tak v drvivej väčšine sú dosť negatívne a dosť žien aj písalo, že sa im podarilo s ňou otehotnieť aj napriek pravidelnému užívaniu. A keď som čítala všeobecne o gestagénovej HAK tiež je uvádzané, že je menej spoľahlivá, že neblokuje ovuláciu až tak spoľahlivo. Lekár mi ju predpísal na základe výsledkov z krvi, ktoré mi prišli - trombofilné mutácie mám v poriadku, ale množstvo antitrombínu III mám na spodnej hranici a to 75,9. Dal mi síce na výber kombinovanú alebo túto, ale stále opakoval, že je to naozaj hraničná hodnota a nakoninec mi dal Azaliu. Smiem vedieť Váš názor a aj ako je to s tou spoľahlivosťou resp, čo by ste mi odporučili Vy? Nechcem kupovať kočár :D Za odpoveď veľmi pekne ďakujem a želám všetko dobré, ste super! :)

Odpoveď lekára:
gestagénová antikoncepcie je spolahlivá presne tak isto,ako kombinovaná.toho sa vôbec neobávajte.a na názory iných by som velmi nedal.....pokračujte v uvednej značke antikoncepcie.

predošlá strana

ďalšia strana


Domov | Čo Vás zaujíma? | LejdyKlub BejbyKlub | Súťažte s nami | Naše poradne
(c) 2010 LadeePharma Slovakia, s.r.o., All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť LadeePharma Slovakia, s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava,
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B